Loading

بلوک سفالی

بلوک سفالی

آجر رسی (بلوک سفال) پروتوترم چیست؟

این آجر همان آجرهای رسی سوراخ شده به طور افقی می باشد. این آجرها برای بخش های غیرفشاری یا دیوارهای بدون تحمل فشار به کار می رود.

برای مثال هندوانه در روزهای تابستان را در نظر بگیرید و گرمای زیاد را در سطح‌ آن حس می کنید. اما وقتی آن را می برید داخلش خنک است. لایه بیرونی مثل عایق عمل کرده و مانع از ورود گرما به داخل می شود.

آجرهای رسی پروتوترم هم همین خاصیت را دارند. سوراخ های آجر به سیستم دیوار خاصیت حفاظتی می دهند و عایق گرمایی شتاب پیدا کرده و در نتیجه داخل در تابستان خنک تر و در زمستان گرم تر است.

راه حل هایی که در مورد این آجرها ارائه شده، دوست بودن با طبیعت، هزینه کم، کاربرد راحت می باشد و البته روش شناسی ساخت و تحمل فشار نیز مورد توجه بوده است.

راه حل دیوارسازی از طریق آجرهای رسی پروترم می تواند مناسب باشد.

HP پروترم می تواند حدود ۶۰ درصد سبک تر از یا پایین تر از مواد دیوارسازی متعارف باشد. HP پروترم هزینه ساختاری را کم می کند چونکه فشار یا بار مرده کاهش می یابد. با توجه به سوراخ بودن، ویژگی عایق گرمایی تقریبا ۱۰۰% بیشتر از مواد دیوارسازی متعارف است پخت در فرار درجه کلوین باعث می شود تا آجر به مدت ۲۴۰ دقیقه حدود ۲۴۰ F‌ گرما ببینید.

تازه ترین مقوله آجر اسمارت پروترم، ؟؟؟ پروترم ؟؟؟ می باشد. این فرمت جدید سطح جدیدی از ساخت را پدید می آورد و قوی ترین شرایط را پدید می آورد و مواد سازنده بدون تحمل فشار در بازار حدود ۱۰۰ درصد طبیعی به نظر آمده و مقاومت قابل بررسی دارد.

در مورد VPT 2G باید سیستم ملات خشک یعنی Dry.fix.sys را در نظر بگیرید نوعی چسب ساختاری است که جایگزین ماسه معمولی و ملات سیمان شده و زمان به عمل آوری را حذف کرده و در یک روز می توانید دیوار را کامل کنید. در این جا یک سری مزایای VP T2G از طریق آجرهای رسی پروترم ارائه شده که شرکت وینربرگر تولید می کند.

آجرهای قدرتمند: این آجرها قدرت دیوار را تضمین می کنند. دارای قدرت فشردگی N7 ≤ می باشد. محتوای قابل بازیافت دارند و کارآیی انرژی داشته و در دمای ۹۶۰۰-۹۰۰ درجه سلسیوس قرمز می شوند و با ماهیت غیرفرسایشی تراکوتا ترکیب شده و قدرت عالی به مواد می دهند.

عایق گرمایی: عایق گرمایی عالی داشته و باعث بهبود راحتی داخل ساختمان می شود. برخلاف دیوارهای ساخته شده با آجرهای سنتی، کاربرد این آجرهای ترمو باعث خنکی ساختمان در تابستان و گرمی در زمستان می شود در مقایسه با دمای بیرون از ساختمان.

حفظ هزینه و انرژی: هزینه ها و انرژی کاهش می یابد چونکه در کل در تابستان می توانید از AC و در زمستان از هیتر استفاده کنید. وقتی از آجر پروترم استفاده کنید، نیازی به تهویه هوا یا کولر ندارید. هیچ نیازی به سنگ و سیمان نیست و بنابراین هزینه ها خیلی پایین می آید.

؟؟؟ دوستار ما بوم یا زیستگاه: پروترم با استفاده از مواد طبیعی ساخته شده و از رس طبیعی، خاکستر، سبوس برنج و دوغاب گرانیت ساخته می شود. هیچگونه مواد شیمیایی در این ماده استفاده نمی شود و باعث مشکلات نمی شود.

سرعت ساخت و ساز: پروترم خیلی سبک تر از مواد متعارف و معمولی است. کنترل آسانی دارد. هیچگونه به عمل آوری برای ساخت دیوار نیاز نیست. بنابراین سرعت ساخت بیشتر می شود.

تنظیم آسان لوله ها و تثبیت کننده ها: برش دادن آنی برای پمپ کاری و برق کاری آسان است.

نگه داری و تعمیر: هزینه نگه داری آن صفر است و مقاومت در حریق بسیار بالایی دارد و عمر طولانی دارد.

تمیز و خشک نگه داشتن محل کار: از خشک و تمیز بودن محل کار مطمئن شوید. نباید هیچ گونه ضایعاتی در هنگام حمل و نقل در محل موجود باشد.

مشخصه های اصلی آجرهای رسی پروترم عبارتند از:

مزایای اصلی:

۶۰% سبک تر از بلوک های سخت بتونی.

قدرت فشردگی با تراکم ۵/۳ < N

تراکم تقریبی ۶۹۴ تا ۷۸۳ kg

سایز بزرگ و وزن پایین

عایق گرمایی عالی

جذب آب حدود %۱۵ ~

نتیجه اش:

کاهش فشار مرده یا ساکن

حفظ هزینه ساخت و ساز و سرعت ساخت

زیبایی بیشتر که بدون شک بخش مهم کار است و باید نگاه و توجه دقیق تری به مواد داشته باشیم. علی رغم غیرقابل رویت بودن و در نهایت راحتی منزل را مورد بررسی قرار دهیم.

رویای هر کس داشتن خانه ای زیباست. افراد سخت کار می کنند تا پول خود را پس انداز کنند و برای خانه رویایی خود خرج کنند. بنابراین سازندگان باید مطمئن باشند که موادی که به کار می رود بالاترین کیفیت و استانداردها را دارا باشد و از ایمنی مطمئن باشند و پولی که خرج می کنند ارزشمند باشند.

تایید آجرهای رسی پروترم وسط کاربران:

همانطوریکه پراوین کومار مهندس ساخت و ساز می گوید: در ابتدا در مورد آجرهای رسی پروترم فکر کردم چونکه قدرت آنها یکنواخت است. این آجرها ۶۰% سبک تر از بلوکهای بتنی هستند در نتیجه وزن ساختاری آنها نیز کمتر است و هزینه ساخت را کم می کند. بناها می توانند با این آجرها سریع تر کار کنند.پراوین توما از آجرهای پروترم در آپارتمان ها و خانه هایی در ؟؟؟ استفاده می کنند.

و اساناث کومار معمار و همکارش شان موگام اولین بار این آجرها را در بانگالور دیدند. ما از این آجرها در پروژه هایمان استفاده کردیم و کارآیی گرمایی داشته و عایق خوب صدا می باشد. با استفاده از آنها فرد می تواند در وقت و هزینه پس انداز کند. کیفیت آنها عالی است. اگر آجرها را با ماشین برش دهند. تکه های برجای مانده را می توان برای آجرهای بعدی استفاده کرد. در یکی از پروژه ها بیرون شهر از تکه های باقیمانده برای ساخت دیوارهای بیرونی استفاده کردیم. بنابراین کیفیت یکنواخت در کل آجر کار با آنها را آسانتر کرده و این آجرها دارای قدرت فشردگی با تراکم بسیار بالاست و عایق صدا و دمایی فوق العاده ای دارد. علاوه بر اینکه سبک است. در نتیجه فشار مرده یا ساکن کاهش یافته و هزینه ساخت کم شده و سریع تر انجام می شود و فرد دارای منزلی می شود که برای چندین نسل ساخته می شود و ارزش پایداری بسیار بالایی دارد و ماندگار است.

براسانا کومار از مهندسان ساخت و ساز از بانگالور TRC می گوید از این آجر استفاده کرده اند چونکه قدرت آن خیلی یکنواخت پخش شده. مقدار ۷ پایین پروترم هم از مزایای دیگر آن است.

واسانات کومار از بانگالور می گوید آنها از این آجرها استفاده کردند چونکه کارآیی با راندمان دمایی بالایی دارد و عایق خوب صداست. او می گوید در هزینه و زمان ساخت و ساز نیز کاهش دیده شده است.

سانت وار گیس می گوید زمانی که در حال ساخت بودیم مردم ایستاده بودند و زیبایی کار را مورد ستایش قرار دادند.